Гра-вікторина:

«Дужими зростаємо, про здоровя дбаємо»

Учні 3-А класу стали учасниками цієї гри-вікторини. Їм було запропоновано гру: «Пізнайко про лікарські рослини», вікторину «Корисно чи ні», загадки про спорт та корисні предмети.

Активно діти складали для Сонечка «промінці», прислів’я про здоров’я. Дівчатка 8-Б класу привітали учасників чудовими віршами про здоровий спосіб життя.

Було також презентовано книги: Дычко Е., Комрат Е. «Доктор Зубболит», Прокофьева С. «Румяные щеки», Остер Г. «Петька-микроб».

Учні дізналися багато корисного і цікавого про здоровий спосіб життя, їм також сподобалися ігрові моменти вікторини, зацікавили книги і журнали, які були представлені на книжковій виставці:

«Крокуємо здоровими у світле майбутнє».

Конкурс «Про здоровя треба знати, про здоровя треба дбати»

В конкурсі брали участь учні 4-А, 4-Б класів

Змагалися 2 команди: «Здоровані» (4-А), «Вітаміни»(4-Б)

1. Конкурс «Візитка».

2. Розминка – загадки.

3. Вірші «твоє здоров’я в твоїх руках» (8-Б клас).

4. Конкурс

1. Найбільше багатство  людини – здоров’я.

а) Фактори, що зміцнюють здоров’я.

б) Руйнують…

2. Ходить Пізнайко рядами

Передає скриньку вами.

У кого скринька перебуває,

Той лікарську рослину називає

3.Хто швидше надме кульку.

4.Скласти прислів’я.

5. Конкурс капітанів

а) Показати своїй команді вид спорту

б) Скласти з букв слова

6. Правила загартування

Способи відпочинку.

Кросворд

7. Вірш «Силач», Спортивні вправи. (9-Б клас)

8. Вірші про здоров’я (8-Б клас)

9. Презентація «Видатні спортсмени України»

10.Загадки. с. 27,20,18

11. Скласти слова – ознаки, що будуть сонячними промінцями.

12. Шляхи здорового способу життя

Діти з великим задоволенням грали, активно відповідали на запитання, складали слова, прислів’я, читали вірші, висловлювали свої думки про здоровий спосіб життя.

В рамках Всеукраїнського місячника «Шкільна бібліотека: стратегічний партнер освіти», який проходить в жовтні під гаслом «Виховання громадянина – патріота України», було організовано і проведено усний журнал «Україна наш спільний дім»

На початку заходу прозвучали вислови, вірші видатних письменників: Т.Г. Шевченка, Г. Сковороди, П. Тичини, В. Симоненка про Україну, рідну мову.
Сторінки журналу:
1. Географічна,
2. Історична,
3. Державні символи,
4. «Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата» - були присвячені нашій Батьківщині, нашому спільному дому, рідній Україні.
Учні 7-А класу сумлінно підготували виступи за темами журналу.
Так, про Україну, як одну з найбільших європейських держав з чисельністю населення близько 44 млн людей, які дуже різноманітні за своїм етнічним складом, розповідав М.Данильченко.
Про історичні віхи нашої держави, про головне державне свято України – День Незалежності України, яке щороку відзначають 24 серпня, глядачі дізнались із виступу Спаса Дмитра.
Незалежність нашої держави стала реальністю. Україна має свій герб, прапор, гімн,державну мову. Про державні символи нашої країни розповіла Константинова Маша. Народ, держава, мова-це поняття нероздільні. Без мови немає народу, а без народу не існує мови. Красу, багатство, мелодійність нашої мови визнано усім світом.
На святі звучали чудові вірші:
1 Компанієць Л. "Найкраща в цілім світі"- вик. Єремєєв Г.
2. Білоус Д. "Рідне слово"-вик. Волкова Ксенія.
3. Кононенко Д. "Рідна мово материнська"-вик. Коломбет Н, Хільков С.
4. Василенко О. "Я українка"-вик. Кожем'якіна Віра.
З великим задоволенням учні слухали перлини народної мудрості-прислів’я і приказки: « Яке їхало таке й здибало»-вик. Ігнатенко Л.,Лапта Н.
Доповненням до свята стала інсценізація української народної казки «Язиката Хвеська», яку з великим артистизмом виконали учні 6-Бкласу.
Чудовою окрасою усного журналу був український народний танець «Сонце нам сяє " Гайтани у виконанні Гарбузової В, Козлової А.,Лапти А,Константинової М, і прекрасна пісня «Лише у нас на Україні» Автор Микола Янченко, яку заспівали Зінченко Дар’я, Носова В. Цікавим і змістовним був усний журнал.

17 грудня на базі нашої школи відбувся міський семінар шкільних бібліотекарів

Тема семінара "Формування мотивації до читання як засіб розвитку творчої особистості учнів"

сьогодні всі стурбовані втратою в середовищі учнів інтересу до читання. Тексти учні сприймають як джерело інформації, об`єктаналітичної діяльності, читання поверхневе. та справжнє читання потребує вдумливості, зупинок на осмислення, упорядкування переживань, дужовних перетворень.

В.Сухомлинський ще в середені ХХ ст. писав, що "школа - це насамперед книга, а виховання - слово, книга, й живі людські стосунки."

Досягнення ефективних результатів у вихованні інтересу до художніх творів, поглиблення знань з літератури, розвиток творчихздібностей учнів, можливі в тісній співпраці вчителів, бібліотекаря, батьків.

Така співпраця і здійснюється в стінах нашої школи.

Про це йшла мова в виступах Алфьорової Н.О. заступника директора з навчально-виховної роботи "Роль вчителя в формуванні читатської компетентності" та Кожемякіної І.А. класного керівника 2Б класу "Розвиток навичок читання у молодших школярів"

Черкашина Р.А. завідуюча шкільної бібліотеки в соїй доповіді "Основні напрями роботи шкільної бібліотеки з дитячою книгою" поділилася досвідом діяльності.

На початкуЧЧІ ст. книга і комп`ютер є найавторитетнішими джерелами інформації. Тому вся діяльність шкільної бібліотеки спрямована на те, щоб навчити дитину любити книгу, сприймати її як життєдайне, невичерпне джерело пізнання світу, знань.

Сьогодні бібліотека використовує всі набутки цивілізації від друкованих творів до новітніх комп`ютерних технологій з метою виховання в учнів інформаційної культури, всебічного розвитку дитини як особистості та її адаптації в соціумі.

Бібліотека проводить заходи: літературні ігри, презентації книг.