Засідання м/о класних керівників

Проблеми буллінгу в сучасній школі

З метою поширення знань про поняття «буллінгу» 3 квітня у ЗШ №9 відбувся круглий стіл з елементами тренінгу для класних керівників 1-11 класів. На засіданні методичного об’єднання було розглянуто актуальну тему, яка стосується кожного учасника навчально-виховного процесу – «Проблеми буллінгу в сучасній школі». Гармаш Анна Андріївна, завуч з виховної роботи, розкрила визначення терміну «буллінг»( тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку дитини або групи до інших дітей), ознайомила з видами, наслідками для учнів та технологією реагування на нього. Кожен із присутніх класних керівників наводив приклади проблемних ситуацій, і , використовуючи отримані теоретичні знання, намагався проаналізувати ситуацію, знайшовши вихід із неї. Але, як відомо, теорія без практики не існує. Друга частина заходу проходила у формі тренінгового заняття, що включало ігрові завдання, які використовуються з учнями різних вікових груп. Решетняк Тетяна Петрівна продемонструвала у дії наступні форми роботи: «Поводир», « Вузол», тренування дихання. Подані завдання класні керівники використали на собі, щоб побачити, наскільки результативними і необхідними вони є у роботі з класним колективом.
Створена нашими вчителями пам’ятка у вигляді буклетів допоможе кожному вийти із проблемної ситуації.

5 січня 2017 року відбулося чергове засідання методичного об`єднання класних керівників 5-11 класів.

Його тематика, «Формування творчої особистості засобами етнопедагогіки», зумовлена значними змінами освітньої парадигми, оновленням змісту освіти та виховання.
Під час засідання увагу класних керівників було зосереджено на питаннях:
• Народна педагогіка – фундаментальна основа Концепції громадянського та національного виховання (Соловйова Д.А.)
• Народні обряди та свята - витоки національних духовних цінностей. Форми використання їх у виховній роботі. (Уразовська І.Б.)
Центральне місце на засіданні зайняла педагогічна майстерня «Використання народних традицій в організації виховних заходів», під час якої класні керівники поділилися досвідом роботи з означеної тематики.

26 жовтня 2016 р. відбулося  чергове засідання ШМО класних керівників 5-11 класів.

Засідання пройшло за тематикою  «Організація системи профілактики правопорушень серед дітей та підлітків на основі гуманізації сучасної школи» та мало розширений формат. До питань, що обговорювалися на засіданні, було залучено Кравченко Юлію Андріївну, старшого інспектора Рубіжанського головного  управління національної поліції.

Серед питань, що висвітлювалися, були наступні:

1.     Аналіз причин девіантної поведінки неповнолітніх. Зустріч з працівниками міліції.(відп. Голова МО Доброскок Н.М.)

2.     Особливості педагогічного керівництва в роботі з важковиховуваними учнями. (відп. Бондаренко Т.А., кл кер 7-Б кл.)

3.     Психолого – педагогічні методи і прийоми у діагностико – корекційній роботі класного керівника з дітьми з девіантною поведінкою.(відп. ЗВР Гармаш А.А.)

4.     Схема організації роботи класного керівника з класом із даного питання.(відп. Семененко Ю.І., кл.кер. 6 кл.)

5.     Різне. Знайомство з положенням про шкільний батьківський комітет.

В ході засідання  проведено практикум для класних керівників щодо визначення способу розв`язання запропонованої проблемної ситуації за тематикою привентивного виховання дітей та підлітків.(відп. Голова МО Доброскок Н.М.)

26 грудня 2017 року в нашій школі пройшло методичне об’єднання класних керівників за темою: «Умови успішного виховання в сім’ї. Єдність вимог вчителя та батьків до дітей».

Класні керівники 1-11 кл. обговорили питання про місце та роль сім’ї у вихованні дитини, Бобровська Н.С., кл.кер. 5-Б класу розповіла про значення здорового родинного мікроклімату в родині для успішного формування особистості дитини, а практичний психолог Поливана Л.Ф., та кл.кер. 4-Б класу Юрусова Ю.С. провели комунікативний тренінг продемонструвавши на практиці інтерактивні форми роботи з батьками.