З досвіду експериментальної роботи

Наукова конференція "Енергозбереження"

Обласний круглий стіл «Компетентність як мета і результат шкільної освіти».

Нове освітнє середовище передбачає й новий зміст освіти, нові технології навчання і виховання, розвиток інтелектуальних здібностей дітей, щоб вивести кожного школяра на виховання культури творчого мислення.

06 квітня 2017 року у Рубіжанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 9, експериментальному навчальному закладі регіонального рівня, відбувся обласний круглий стіл «Компетентність як мета і результат шкільної освіти».

У роботі заходу взяли участь Буряк О.О., кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, науковий керівник експериментальної діяльності закладу, Замора Л.М., завідувач міського методичного кабінету, Ласман С.М.,  Сич М.А., методисти ММК,  Новосьолова Р.В., директор ЗШ № 9, заступники директора з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів  Рубіжного.

Учасників круглого столу привітали Буряк О.О.,  Замора Л.М., Новосьолова Р.В. У ході круглого столу педагоги Рубіжанської ЗШ № 9 представили своє бачення основних принципів і шляхів запровадження компетентнісного підходу  як необхідної умови підвищення якості й результативності шкільної освіти. З доповідями виступили заступники директора з НВР та ВР Алфьорова Н.О. і Гармаш А.А., керівник дослідно-експериментальної роботи, учитель початкових класів Крута Н.О., учитель математики Бондаренко Т.А., учитель фізики Павлуцька В.В., учителі початкових класів Спас Т.О. і Кожем’якіна І.А., практичний психолог Поливана Л.Ф.

Захід пройшов у піднесеній творчій атмосфері з використанням інноваційних організаційних форм і технологій взаємодії педагогів. Експериментальна діяльність педагогічного колективу Рубіжанської ЗШ № 9 в системі формування компетентної особистості учня отримала позитивні відгуки усіх учасників круглого столу.

Презентації

Педагогічна рада з елементами тренінгу ««Компетентнісний підхід – основа якості змісту навчально виховного процесу».

Надто багато в світі людей,

яким ніхто не допоміг пробуджуватися».

Антуана де Сен Екзюпері.

Саме під таким гаслом 05 січня 2017 року у школі відбулася педагогічна рада з елементами  тренінгу на тему «Компетентнісний підхід – основа якості  змісту навчально виховного процесу».  Активну участь у роботі педради взяли О.О. Буряк, кандидат педагогічних наук, завідуюча кафедри природничих наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО,

А.П. Козел, методист управління освіти, а також 30 педагогів школи.

Разом із досвідченими педагогами Крутою  Н.О. вчителем початкових класів, керівником  шкільного методичного об’єднання початкових класів та Поливаною  Л.Ф., практичним психологом школи, вчителі працювали в групах(з’ясовували, які асоціації виникають, коли чуємо слово „компетентність»,  визначали складові частин компетентності, різниці між традиційним і компетентнісним підходами в навчанні та вихованні тощо). А наостанок усі  учасники  педради створили власну  «Ляльку Бінго» (модель випускника) та отримали буклети. Підбиваючи підсумки проведеного засідання педагогічної ради, учасники високо оцінили нестандартний підхід до його проведення та розкриття різноманітних форм, видів роботи з обраної теми.